FORGOT YOUR DETAILS?

O firmie

Hodowla Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR to polska firma hodowlano - nasienna
o tradycjach sięgających roku 1945. Jesteśmy firmą zorganizowaną w ramach Grupy IHAR, której większościowym udziałowcem jest Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin – Państwowy Instytut Badawczy w Radzikowie.

 

- kapitał zakładowy 38 mln zł

- 4 oddziały w Polsce

- zatrudnienie 237 pracowników (28% w Dziale Hodowli Roślin).

- obroty roczne 110 mln zł

- wskaźnik R&D 15-18%

Zespół 35 hodowców prowadzi prace rozwojowe w czerech oddziałach naszej firmy rozlokowanych w różnych rejonach Polski. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykorzystać zmienność warunków glebowych i pogodowych w celu hodowania zróżnicowanych typów odmian pozwalających na ich wykorzystywanie na różnych stanowiskach.

Specjalizujemy się w hodowli:

- pszenicy ozimej i jarej

- pszenżyta ozimego i jarego

- rzepaku ozimego i jarego

- jęczmienia ozimego i jarego

- owsa

- bobiku

Prace hodowlane wspierane są nowoczesnymi technikami hodowlanymi prowadzonymi we własnych laboratoriach in-vitro. Dzięki synergii tradycyjnej hodowli oraz technik in-vitro rejestrujemy w różnych krajach Europy do kilkunastu odmian rocznie.

Prowadzimy współpracę hodowlaną z wieloma partnerami zagranicznymi prowadząc wspólne programy hodowlane w różnych gatunkach.

Nasze odmiany są obecnie uprawiane od Hiszpanii do Ukrainy, od Turcji po Finlandię. Byliśmy pierwszym polskim hodowcą, który zarejestrował swoje odmiany w Algierii, a nasze odmiany były uprawiane w Kanadzie i mają dobre perspektywy w krajach Ameryki Południowej.

Na polskim rynku nasiennym mamy silną i ugruntowaną pozycję lidera w pszenicy ozimej i owsie. Nasze odmiany posiadają znaczące udziały w rynku rzepaku, pszenżyta, jęczmienia i bobiku. Jako jedni z niewielu wprowadzamy na rynek konkurencyjne odmiany populacyjne rzepaku ozimego posiadające poszukiwane przez rynek cechy (np. odporność na wirusa TuYV).

Drugą częścią naszej działalności jest profesjonalne nasiennictwo na przemysłową skalę. Corocznie w naszych zakładach nasiennych produkowane jest ok. 15 tys. ton nasion kwalifikowanych w różnych stopniach odsiewu. Swoją bazę produkcyjną opieramy o zarządzany przez naszą firmę areał ponad 3500 hektarów przeznaczonych głównie pod produkcję nasienną oraz sieć sprawdzonych plantatorów, z którymi łączą nas wieloletnie umowy o współpracy w produkowaniu nasion kwalifikowanych. Duża i dobrze zorganizowana baza produkcyjna oparta o cztery zakłady pozwala nam na szybkość, elastyczność i gwarantowanie czystości odmianowej i gatunkowej produkowanych nasion. Wyróżnia nas najwyższa jakość przygotowanych nasion gwarantująca zadowolenie klientów. Od 2017 roku objęci jesteśmy systemem certyfikacji ESTA spełniając najwyższe wymogi dotyczące ograniczenia pylenia zapraw. Dodatkowo w 2019 roku wprowadziliśmy na rynek linię produktową „Nasiona Dynamic”, która oferuje nasiona zaprawiane tylko najlepszymi zaprawami z dodatkiem nawozów donasiennych i pokryte polimerem zmniejszającym ryzyko szkodliwego, dla rolnika i środowiska, pylenia zapraw. Dzięki temu stosowanie tych nasion jest bezpieczne i komfortowe. Obsługujemy sieci partnerów handlowych polskich i zagranicznych.

TOP