FORGOT YOUR DETAILS?

Z dumą i przyjemnością informujemy o niezwykle prestiżowym wyróżnieniu jakie otrzymała Spółka.

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej AGROTECH w Kielcach Hodowla Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR została nagrodzona Pucharem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. To najważniejsze i najbardziej prestiżowe wyróżnienie wręczane podczas targów AGROTECH zostało przyznane naszej firmie „za skuteczne wdrażanie postępu hodowlanego w rzepaku i zbożach oraz propagowanie nowoczesnych metod hodowli w oparciu o najnowsze osiągnięcia nauki krajowej i światowej.”

Poniżej kilka faktów związanych z tym ważnym wyróżnieniem.
Od roku 2000 zarejestrowano 152 odmiany HR STRZELCE. Tylko w latach 2015 – 2019 liczba odmian HR STRZELCE wpisanych do rejestrów odmian w różnych krajach Europy wyniosła 58. W Polsce HR STRZELCE jest najbardziej efektywną firmą hodowlaną na rynku zbóż. W latach 2015 – 2019 wprowadziła na krajowy rynek 39 odmian roślin zbożowych. Takiego wyniku nie osiągnęła żadna inna polska i zagraniczna firma hodowlana. W parze z ilością odmian idzie także ich jakość. Odmiany HR STRZELCE są wśród liderów rynkowych w większości gatunków roślin rolniczych w Polsce. Tak jak przedstawiono w uzasadnieniu Pucharu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi uzyskanie wysokiej wydajności hodowlanej nie byłoby możliwe bez wdrożenia do rutynowych prac hodowlanych nowoczesnych metod hodowli roślin, dzięki którym efekty prowadzonych prac są łatwiejsze do przewidzenia a czas wytwarzania nowej odmiany został znacząco skrócony. Dzięki temu HR STRZELCE dostarcza regularnie rolnikom nowe odmiany wnoszące postęp biologiczny do produkcji roślinnej co zostało zauważone i docenione.

Poniżej link do oficjalnej informacji na stronie targów AGROTECH.
http://www.targikielce.pl/pl/xxv-miedzynarodowe-targi-techniki-rolniczej-agrotech,18669/nagrody-i-wyroznienia,22020.htm

*Na zdjęciu: ( od lewej: Andrzej Machoń – Prezes Zarządu Targów Kielce, Wojciech Błaszczak – Prezes Zarządu Hodowli Roślin Strzelce Sp. z o.o. Grupa IHAR,
Jan Krzysztof Ardanowski – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi).

 

 

TOP